Dzień Sukcesu

19 czerwca 2015 roku, w Szkole Podstawowej nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu świętowano "Dzień Sukcesu".

Okolicznościowe "Oskary" otrzymali uczniowie wyróżniający się zdobyciem laurów w konkursach międzyszkolnych krajowych, a nawet międzynarodowych. Takie same Statuetki, zwane też "Promykiem Sukcesu", otrzymały dzieci, które w roku szkolnym zrobiły znaczący postęp w nauce.

Wyróżnienia wręczali pan dyrektor Dariusz Kopaczewski, pani wicedyrektor Barbara Gaczyńska-Cukier i inni nauczyciele.

Oskara "Dar Serca" otrzymała też społeczność szkolna za dziesięcioletnią akcję na rzecz adopcji duchowej dziecka z Indii, której koordynatorem jest pani Irena Petelenz-Łukasiewicz. Z kolei niektórzy rodzice uzyskali dyplomy "Przyjaciel Szkoły".

Przebieg "Dnia Sukcesu" prowadzili stylizowani piraci, Dominika Bonek z klasy VIa i Magdalena Szczepuła z klasy VIc. W zapowiadanym programie były śpiewy indywidualne i chórowe, tańce i gra na różnych instrumentach, jak flety, cymbałki, gitary i pianino.

W trakcie ceremonii szkolnej zostali również przedstawieni najlepsi uczniowie z klas szóstych. Najwyższą ocenę średnią (5,9) otrzymała Dominika Ochalik z klasy VIb, a Elżbieta Szopka z klasy VIc uzyskała najlepszą średnią sprawdzianu szóstoklasisty (98,3%). Na wszystkich czekają nagrody przyznane przez pana dyrektora: słuchawki bezprzewodowe, aparat fotograficzny, telefon komórkowy i tablet graficzny.

Scenariuszem i realizacją zajęły się panie: Joanna Szczepanek, Joanna Krawczyk, Małgorzata Niewierska, Anita Milewska, Ewa Łukijaniuk, Irena Petelenz-Łukasiewicz i Bernadetta Niewiadomska.