Koncert Kolęd

Przed świętami Bożego Narodzenia, 21 grudnia 2016 roku, dyrekcja, pracownicy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu i zaproszeni goście uczestniczyli w "Koncercie Kolęd". Odbył się on w plenerze przed szkołą o godzinie wieczornej, w świetle gwiazd na niebie, według scenariusza przygotowanego przez nauczycieli religii.

Koncert poprowadzili s. Alicja Grzywocz i o. Jordan Mateusz Staffa, zapowiadając, że spośród licznych polskich kolęd i pastorałek, wykonanych będzie jedynie jedenaście utworów, tradycyjnych i nowoczesnych, w tym pastorałek.

Wykonawcami koncertu, śpiewu i muzyki, były dzieci świetlicowe, klas drugich i trzecich, młodzież z klasy szóstej i chór szkolny. Niektóre dzieci niosły lampiony, inne przebrały się za aniołki i pasterzy, postaci występujące w śpiewanych kolędach. "Jest stajenka, jest Józef i Maryja. Jest nawet żłóbek i świeże siano. Jest i kołysanka. Jest matczyna miłość, więc wszystko gotowe. Jezus może się narodzić. Witamy Go w Dwudziestce słodkim dźwiękiem dzwonków i fletów" - mówił uroczyście prowadzący.

Po wykonaniu chórowym kolędy "Cicha noc, święta noc", pan dyrektor Dariusz Kopaczewski złożył zgromadzonym życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Dodatkowym punktem kolędowania szkolnego było losowanie świątecznych upominków. Wzięło w nim udział.każde dziecko. Skład komisji losowania stanowili: pan dyrektor, panie wicedyrektorki Barbara Gaczyńska-Cukier i Anna Tylkowska oraz pani Anna Sworowska.

Koncert Kolęd rejestrowała TVP3 Wrocław